GO EPI Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich na targach Agrotechnika 2024 w Bratoszewicach!

Strefa Innowacji zorganizowana na targach rolnych była miejscem, gdzie naukowcy, rolnicy i brokerzy innowacji opowiadali o innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie, a  utworzone dzięki działaniu M 16 Współpraca Grupy Operacyjne prezentowały…

Czytaj dalejGO EPI Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich na targach Agrotechnika 2024 w Bratoszewicach!

Podsumowanie III etapu

Zbudowano własny system pomiarowy do monitoringu mikroklimatu. Parametry powietrza oraz efekt działania instalacji wentylacyjnej, mierzone są w budynku inwentarskim w trybie ciągłym. Zoptymalizowano układ filtrów AirCon oraz AirSor w celu poprawy wymiany…

Czytaj dalejPodsumowanie III etapu

Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

W ramach projektu pt. Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie zespół naukowców UP w Lublinie przeprowadził badania związane z wykorzystaniem sorbentów naturalnych w formie…

Czytaj dalejNowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

Podsumowanie etapu II projektu „Współpraca” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach prac zespołu badawczego „Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym z Lublina”.

METODYKA PROWADZONYCH BADAŃ: W ramach etapu II zaplanowano monitoring, kontrolę i ocenę warunków zoohigienicznych, mikroklimatycznych w chlewni w trakcie stosowania naturalnych sorbentów w diecie świń. Ponadto zaplanowano ocenę wskaźników produkcyjnych…

Czytaj dalejPodsumowanie etapu II projektu „Współpraca” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach prac zespołu badawczego „Nowe praktyki chowu zwierząt inwentarskich we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym z Lublina”.